224 maal oppervlakte Nederlandse Madurodam staat leeg
Aanpassing artikel in verband met enorme domme rekenfout van auteur. Inmiddels ontslagen.
We hebben het hier over kantoorrruimte. Momenteel staat er 7,62 miljoen vierkante meter leeg.
Nederland is niets anders dan een lege kantoorruimte en neem de rest van de eurolanden er maar bij.
Het cijfer geeft goed weer dat we eigenlijk niet zoveel ruimte nodig hebben en best met wat minder af kunnen.
Natuurlijk gaat het hier ook om hoogbouw, want anders was dit artikel niet verschenen.
We blijven maar beweren dat leegstand meer opbrengt dan dat je het verhuurd aan bijvoorbeeld studenten.
Als eenvoudige boekhouder begrijp ik daar niks van en ook al zou dat zo zijn, dan doen we toch iets niet goed.
Groene bomen op die plekken waar nu kantoorruimte leeg staat vind ik toch mooier.
Los van de panden vind ik de schreeuwerige borden waar de passant gewezen wordt op de schrikbarende leegstand een doorn in het oog.
Te huur is het meest voorkomende woord die je langs snelweg en in fabriekswijken ziet staan.
De woningnood onder studenten is inmens groot en is dus vrij makkelijk op te lossen. Kost wel iets, maar de studenten zelf zuller er wel wat voor over hebben om een dak boven hun hoofd te hebben.
Het landschapsbeeld wordt er niet beter op en ook heeft het een depressieve werking op het gevoel van recessie en het zal nog wel even duren.
Nog erger gaat het worden als elke leegstaande kantoorruimte wordt verbouwd voor particuliere opslag. De pakhuizen 24 uur bewaakt en te huur vanaf 1 vierkante meter. De Nederlander hoeft niets meer op te slaan tenzij hij uit zijn huis wordt gezet.
In ieder geval zou je zeggen dat er geen nieuwe kantoorruimte moet bijkomen, niets minder is waar. Er wordt echt nog wel gebouwd en gespeculeerd.
224 maal de oppervlakte Nederland staat leeg, een klap op mijn calculator helpt niet.