Ga naar de inhoud

Schrijf mee met Linkelinks

Schrijf mee met Linkelinks

Menu
Menu




Werkloosheid onder allochtone jongeren groeit fors

Geplaatst op juli 21, 2012 door retsiem

Werkloosheid onder allochtone jongeren groeit fors

link je link
werkloze jongeren

 

Wat is er mis met de allochtoon? Waarom vinden ze geen baantje. Vragen die we ons wel moeten stellen omdat ook deze jongeren zorgen voor het wel of niet slagen van de economie.

De jongeren met buitenlandse ouders blijkt minder goed  te scoren dan “onze ” jongens en meisjes.

Het niveau ligt vaak een stukje lager en dan vooral bij de jongens. De meiden lijken het wat beter te doen.

Veel allochtone jongeren spreken nog steeds geen goed Nederlands en blijven ook onder elkaar vaak nog hun moederstaal gebruiken of spreken een verbasterde vorm van Nederlands.

Onder de Marokkaanse jongeren komt dat best vaak voor en  is vaak overgenomen van de rapzangers.

Deze verbastering werkt niet erg in het voordeel bij sollicitaties omdat het lijkt alsof deze jongeren het Nederlands echt niet beheersen.

De recessie help niet echt mee en deze toch al kansarme jongeren worden alleen nog maar kansarmer.

Het toverwoord blijft toch scholing en meer integreren om je kansen te vergroten.

De slechte positie van deze jongeren speelt in de kaart van die mensen die toch al geen goed woord over hebben voor alles wat niet oorspronkelijk uit Nederland komt.

De grootste problemen hebben vooral de Marokkaanse jongens die lijken zich echt niet te beseffen hoe belangrijk hun positie is in onze maatschappij. Vooral in de probleemwijken is het aantal werklozen erg groot. In deze wijken kun je ook spreken van een grote desinteresse voor school en voor leren in het algemeen. Ze lijken de boot te missen en belanden in criminaliteit en of blijven werkeloos.

De probleemwijken moeten beter aangepakt worden. Alle jongeren moeten de kans krijgen zich volledig te ontwikkelen. Normbesef speelt een grote rol om te komen tot leren en studeren. Opleidingen dienen zich beter te richten juist ook op deze jongeren. De kosten die gepaard gaan met de problematieken zijn erg hoog dus elke winst die je kan behalen in de strijd tegen werkloosheid bij deze jongeren is elke cent waard.

Optreden tegen allochtone jongeren die zich structureel misdragen moet ook zeker meer en doeltreffender gebeuren, maar biedt ze daarnaast ook kansen.

 

 

 

 

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

50 plus dating

Meta

  • Inloggen
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Politiek

  • Oplossingen vluchtelingen en asielstroom
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Oud grijs en versleten
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Afscheid Rutte uit politiek
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Vaarwel Rutte
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Geld kruipt waar het niet gaan mag
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Rutte vertrouwen?
    Door Guus xxxx
    2 reacties
  • Geen stemrecht voor ouderen
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Weet u het nog?
    Door retsiem
    2 reacties
  • Stemfraude of kiezersbedrog
    Door Guus xxxx
    Geen reacties
  • Provinciaaltje leef je nog
    Door Guus xxxx
    Geen reacties

meta

  • Inloggen
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org
©J Schrijf mee met Linkelinks | Ontwerp: Krant WordPress thema

Wij gebruiken cookies om het gebruik van deze website te faciliteren en uw instellingen en voorkeuren te onthouden. U kunt deze cookies uitzetten via uw browser [of via uw profielpagina] maar dit kan het functioneren van onze website negatief aantasten. Sluit